Yorgunluğunuzu gidermek için bol su için

  • 22 Eylül 2016
  • 129 kez görüntülendi.
Yorgunluğunuzu gidermek için bol su için

Su içmekle yorgunluğum gider mi diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Ancak vücudumuzun çoğunun sudan oluştuğu düşünüldüğünde susuz kalan vücut aynı şekilde çalışmak için fazlasıyla güç sarf eder. Ve böylece yorgun ve bitkin düşer.

Su içerek enerji dolun

Gün içerisinde sağlıklı bir insanın, herkesin bildiği gibi en az 2,5 – 3 litre su içmesi gerekmektedir.

Bu seviyede su içmeyen sağlıklı bir insanın vücudu halsizlik, yorgunluk, bağırsak tembelliği ve kas krampları ile karşılaşması muhtemeldir. Su günlük enerjinizi doğrudan etkiler.

Bu sonbhahar günlerinin başlangıcında kendinizi daha enerjik, mutlu, pozitif ve hareketli hissetmek istiyorsanız bol bol su içmelisiniz. Ayrıca su içmenin kilo vermenizde de ne kadar büyük rol oynadığını söylememize gerek yok!

Su içerek bağırsaklarınızı çalıştırır ve metabolizmanızı hızlandırırsınız. Bununla birlikte de kilo vermeniz kolaylaşır hazımsızlık sorunlarınızı minimuma erdirmiş olursunuz.

Günlük su tüketiminizi hesaplarken içtiğiniz kahve, çay ve diğer sıvı içecekleri bu hesabın içine katmamaya özen gösterin. Çünkü suyun etkisini bu içeceklerden hiçbiri sağlamaz.

Bu hatayı yapmayın

Yapılan en sık hatalardan biri de su içmek için susamayı beklemek oluyor. Beklemek yerine kendinize ait bir litrelik bir şişeniz olsun ve günde iki şişeyi kendinize bitirmeyi görev haline getirmelisiniz.

Bunu alışkanlığa dönüştürdüğünüzde siz farkında olmadan eliniz su şişesine gidecektir zaten. Su içerek bahar yorgunluğuna elveda diyebilirsiniz. Yazın ter ile kaybettiğiniz vücut suyunuzu bol su içerek normal seviyesinde taşırsanız kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Aynı zamanda susuzluk baş ağrısına da yol açar. Bu gibi rahatsızlıklara da su içerek engel olabilir ve sağlığınızı basit ve güzel bir yolla korumanın huzurunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ